آموزش پاک کردن تاریخچه سافاری در آیفون

بسیاری از کاربران نیاز پاک کردن تاریخچه سافاری در آیفون دارند که در این مقاله چگونگی انجام آن را آموزش می‌دهیم. مرورگر سافاری به دلیل حفظ امنیت حریم خصوصی اجازه ردیابی به کاربر یا وب‌سایت را نمی‌دهد. همچنین سافاری می‌تواند لیستی از وب‌سایت‌هایی که کاربر مرتباً به آن‌ها سر می‌زند را ارائه دهد و این قابلیت بسیار مفید و سودمند است که با یک کلیک می‌توان به آن‌ها دوباره مراجعه کرد.

چیزی که انتظار نمی‌رود این است که سافاری لیستی از آیتم‌هایی که شما دانلود کرده‌اید را نگه می‌دارد. در هر صورت کاربر می‌تواند روش پاک کردن تاریخچه سافاری را به کار ببرد. 

پاک کردن تاریخچه سافاری در آیفون یا مک چگونه است؟

 برای پاک کردن تاریخچه سافاری در آیفون یا مک روش زیر را انجام دهید

۱- در سافاری منو History را انتخاب کنید.

۲- از انتهای منو Clear History را انتخاب کنید.

۳- کادری باز می‌شود که پاک کردن آخرین ساعت، امروز، دیروز و یا همه زمان‌ها را می‌توانید انتخاب کنید.

۴- حالا می‌توانید روی Clear History کلیک کنید.

به طور متناوب می‌توانید در سافاری گزینه Command-Y را فشار داده تا صفحه فعلی با یک لیست تاریخچه، جایگزین شود. دکمه Clear History بالای سمت راست وجود دارد.

چگونه می‌توان یک آیتم را در تاریخچه جستجوی سافاری مک پاک کرد؟

 -1 روی گزینه Command-Y را انتخاب کنید

۲- در یک لیست طولانی یک‌بار روی تاریخچه کلیک کنید و آن را انتخاب کنید.

۳- روی گزینه دلخواه کلیک راست کرده تا منویی باز شود و Delete را انتخاب کنید.

اگر گروهی از آیتم‌ها را در لیست انتخاب کنید همه آن‌ها حذف می‌شوند. این روش حذف کردن فقط در مک امکان پذیر است و در iOS قابل انجام نیست.

چطور می‌توان تاریخچه سافاری را در آیفون پاک کرد؟

۱- به گزینه Setting در دستگاه iOS بروید.

۲- روی Safari ضربه بزنید.

۳- به سمت پایین اسکرول کرده تا به گزینه Clear History and Website Data برسید.

۴- روی آن ضربه بزنید، سپس آن را تائید کنید.

قابل ذکر است که نمی‌توان تاریخچه جستجوی امروز را به طور انتخابی در آیفون یا آیپد پاک کرد و باید همه را با هم پاک کنید. بسیاری از کاربران نیاز پاک کردن تاریخچه سافاری در آیفون دارند که در این مقاله چگونگی انجام آن را آموزش می‌دهیم. مرورگر سافاری به دلیل حفظ امنیت حریم خصوصی اجازه ردیابی به کاربر یا وب‌سایت را نمی‌دهد. همچنین سافاری می‌تواند لیستی از وب‌سایت‌هایی که کاربر مرتباً به آن‌ها سر می‌زند را ارائه دهد و این قابلیت بسیار مفید و سودمند است که با یک کلیک می‌توان به آن‌ها دوباره مراجعه کرد.  چیزی که انتظار نمی‌رود این است که سافاری لیستی از آیتم‌هایی که شما دانلود کرده‌اید را نگه می‌دارد. در هر صورت کاربر می‌تواند روش پاک کردن تاریخچه سافاری را به کار ببرد.   پاک کردن تاریخچه سافاری در آیفون یا مک چگونه است؟   برای پاک کردن تاریخچه سافاری در آیفون یا مک روش زیر را انجام دهید  ۱- در سافاری منو History را انتخاب کنید.  ۲- از انتهای منو Clear History را انتخاب کنید.  ۳- کادری باز می‌شود که پاک کردن آخرین ساعت، امروز، دیروز و یا همه زمان‌ها را می‌توانید انتخاب کنید.  ۴- حالا می‌توانید روی Clear History کلیک کنید.  به طور متناوب می‌توانید در سافاری گزینه Command-Y را فشار داده تا صفحه فعلی با یک لیست تاریخچه، جایگزین شود. دکمه Clear History بالای سمت راست وجود دارد.  چگونه می‌توان یک آیتم را در تاریخچه جستجوی سافاری مک پاک کرد؟   -1 روی گزینه Command-Y را انتخاب کنید  ۲- در یک لیست طولانی یک‌بار روی تاریخچه کلیک کنید و آن را انتخاب کنید.  ۳- روی گزینه دلخواه کلیک راست کرده تا منویی باز شود و Delete را انتخاب کنید.  اگر گروهی از آیتم‌ها را در لیست انتخاب کنید همه آن‌ها حذف می‌شوند. این روش حذف کردن فقط در مک امکان پذیر است و در iOS قابل انجام نیست.  چطور می‌توان تاریخچه سافاری را در آیفون پاک کرد؟  ۱- به گزینه Setting در دستگاه iOS بروید.  ۲- روی Safari ضربه بزنید.  ۳- به سمت پایین اسکرول کرده تا به گزینه Clear History and Website Data برسید.  ۴- روی آن ضربه بزنید، سپس آن را تائید کنید.  قابل ذکر است که نمی‌توان تاریخچه جستجوی امروز را به طور انتخابی در آیفون یا آیپد پاک کرد و باید همه را با هم پاک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *